GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA
Bezpieczeństwo Energetyczne w Europie Środkowej
polsko-niemiecka konferencja o bezpieczeństwie energetycznym

Mateusz Jan Kochanowski Bruksela, 03.06.2013

4 czerwca w Parlamencie Europejskim odbędzie się polsko-niemiecka konferencja o bezpieczeństwie energetycznym. Organizatorami spotkania są europosłowie: Konrad Szymański (EKR, Polska) i Herbert Reul (EPL, Niemcy) oraz Central Europe Energy Partners (CEEP), organizacja zrzeszająca firmy z sektora paliwowo-energetycznego z siedzibą w Brukseli.

"Toczy się dziś bardzo ważna debata o przyszłym kształcie polityki energetycznej i klimatycznej Unii Europejskiej. Głos Europy Środkowej, z jej specyficznymi problemami - słabą dywersyfikacją dostaw,  wysokimi cenami, wysokim udziałem węgla - jest wciąż zbyt słabo słyszany w UE. Stąd pomysł polsko-niemieckiej prezentacji raportu, który przedstawia twarde warunki powodzenia europejskiego projektu w energetyce. Szczególnie w kontekście trudnych rozmów o zaostrzeniu polityki klimatycznej ta analiza powinna dotrzeć do wszystkich gabinetów w Brukseli." - mówi eurodeputowany PiS, Konrad Szymański, współorganizator konferencji.


W spotkaniu wezmą udział: Günter Verheugen, były Wice-przewodniczący Komisji Europejskiej, Traycho Traykov, były Minister do spraw Gospodarki, Energii i Turystyki z Bułgarii, Constantin Nita, Minister delegowany do spraw Energii w Ministerstwie Gospodarki Rumunii oraz Filip Grzegorczyk, pełnomocnik zarządu do spraw rozwoju energetyki z Kompanii Węglowej S.A.
750 x 100 : Ubezpieczenia Samochodu
reklama